Info

Kontakt:

Piotr Kmita
tel: +48 600 27 82 83
www.piotrkmita.com
poczta@piotrkmita.com
facebook

PIOTR KMITA: CO SIĘ STAŁO?

CO SIĘ STAŁO? | kolekcjonerski album z naklejkami | 50 x 30 cm | 2012

SONY DSC
CO SIĘ STAŁO? | kolekcjonerski album z naklejkami | 50 x 30 cm | 2012

W starych, dobrych czasach na ekranach naszych telewizorów mogliśmy oglądać serdecznego Kazimierza Kaczora prowadzącego teleturniej „Vabank”, w którym zawodnicy mieli za zadanie ułożyć właściwe pytanie do podanej wcześniej odpowiedzi.
Na tej samej zasadzie powstał tytuł pracy „Co się stało?” – oto pytanie, do którego pasuje tylko jedna, powszechnie znana odpowiedź. Odpowiedź skandowana po wielokroć, ze szczególnym natężeniem podczas pierwszej fazy mistrzostw w piłce nożnej EURO 2012.

(tym którzy nie wiedzą o czym mowa, wyjaśnię ustami pani Edyty:)

Interesująca jest więź łącząca zawiedzione rzesze kibiców z drużyną narodową. Swoista „gloria victis” w czystej formie. Tak wielka jest wola zwycięstwa, że nawet sama próba zwyciężania jest na wagę sukcesu. Ten rodzaj myślenia nie przynosi dobrych efektów – wszak już dawno, dawno temu w odległej galaktyce mawiano: „Rób albo nie rób – nie ma próbowania.

Aby w pełni odczuć tę pracę zalecam obudzenie w sobie wewnętrznego Hipotetycznego Chłopca, młodego zbieracza kolekcjonerskich naklejek. Pośród dumnych wizerunków zagranicznych zawodników jak zapiszą się w jego pamięci Nasi Chłopcy?

Do stworzenia albumu wykorzystałem ujęcia z uroczystego pożegnania drużyny narodowej w warszawskiej strefie kibica. W symbolicznym geście usunąłem z czarnych koszulek sponsorskie logotypy (czyż sportowiec bez kolorowych oznaczeń, nie przypomina pozbawionego swych orderów żołnierza?)
Pozostały smutne twarze ludzi oglądających relację z bohaterskiego kibicowania fanów polskiej piłki. (relację z tego wydarzenia można zobaczyć TUTAJ)

02 CO SIĘ STAŁO fragment

02 CO SIĘ STAŁO fragment 2